ALKMAAR/DEN HEDLER - In Nederland hebben 240 duizend mensen de diagnose hartfalen, een sluipende ziekte waarbij zonder behandeling het hart vaak steeds verder achteruitgaat. Dit aantal neemt de komende jaren toe tot 340 duizend, zo is de verwachting. Daarnaast zijn er naar schatting nog eens 255 duizend mensen die wel klachten van hartfalen hebben, maar bij wie deze ernstige aandoening nog niet is vastgesteld. Zij krijgen dus geen behandeling en worden alsmaar zieker. Iedere dag sterven er 22 mensen aan hartfalen. Ruim een derde van de patiënten overlijdt binnen een jaar na de eerste ziekenhuisopname, 65 procent binnen vijf jaar.

Vroeg herkennen

Veel voorkomende klachten bij hartfalen zijn kortademigheid, vermoeidheid, en dikke enkels of voeten door het vasthouden van vocht. Uit onderzoek blijkt dat mensen deze klachten niet altijd serieus nemen, ze wijten het al snel aan stress of de leeftijd. Hierdoor gaan zij te laat of niet naar een dokter. In de Nationale hartfalen week willen we landelijk de bewustwording over dit ziektebeeld en bijbehorende klachten vergroten. Dit gebeurt middels regionale activiteiten. Vanuit het Noordwest ziekenhuis is er op beide locaties een informatie markt/kraam.

Informatiemarkt in Noordwest

In zowel Den Helder als Alkmaar is er tijdens de Hartfalenweek in de centrale hal een informatiemarkt. Bezoekers krijgen meer informatie over de opsporing, behandeling en preventie van hartfalen.

Op de markt zijn een hartfalencardioloog, een hartfalenverpleegkundige en een diëtist aanwezig.

- Dinsdag 15 april van 10:00 tot 11:30 uur en van 13:00 tot 14:30 uur

- Donderdag 17 april van 11:30 tot 14:30 uur

Meer informatie over de Nationale Hartfalenweek op www.deltaplanhartfalen.nl